- Ten wino czerwone z winogron Cabernet Sauvignon i Merlot doskonale harmonizuje z smażoną wątrobą cielęcą z jabłkami, cebulą i sosem balsamicznym lub kuskusem warzywnym z klopsikami wołowymi
- Jego pochodzenie z Friuli-Wenecji Julijskiej sprawia, że ten wino jest typowym przedstawicielem win ze Starego Świata
- To włoskie wino czerwone idealnie nadaje się
opakowanie!
Więcej informacji o Cabernet Sauvignon Miklus - Draga
Z Draga Cabernet Sauvignon Miklus do krystalicznie czystego kieliszka trafia pierwszorzędne czerwone wino. Tam odsłania cudownie lśniący, purpurowoczerwony kolor. Pierwszy nos Cabernet Sauvignon Miklus ujawnia nuty malin. Do owocowych komponentów bukietu dołączają akcenty dojrzewania w beczce, takie jak wanilia i czarna wiśnia.
Draga Cabernet Sauvignon Miklus prezentuje się degustującemu jako cudownie wytrawne wino czerwone. To czerwone wino nigdy nie wydaje się przy tym toporne ani surowe, lecz zaokrąglone i jedwabiste. Zrównoważone i wielowymiarowe ukazuje się to mięsiste, gęste i aksamitne czerwone wino na podniebieniu. Finał tego czerwonego wina z regionu winiarskiego Friuli-Wenecja Julijska zachwyca wreszcie pięknym posmakiem. Finisz jest ponadto wzbogacony mineralnymi akcentami pochodzącymi z zdominowanych przez piaskowiec gleb.
Winifikacja Draga Cabernet Sauvignon Miklus
Podstawą zrównoważonego Cabernet Sauvignon Miklus z Friuli-Wenecji Julijskiej są grona szczepów Cabernet Sauvignon i Merlot. We Friuli-Wenecji Julijskiej winorośle, z których pochodzą grona do tego wina, rosną na glebach z piaskowca. Po ręcznym zbiorze winogrona trafiają możliwie najszybciej do winiarni. Tam są selekcjonowane i delikatnie rozgniatane. Następnie następuje fermentacja w małych i dużych beczkach z zachowaniem kontrolowanej temperatury. Po winifikacji wino dojrzewa przez kilka miesięcy w barrique z dębowego drewna.
Rekomendacja kulinarna do Draga Cabernet Sauvignon Miklus
Pijcie to czerwone wino z Włoch najlepiej w temperaturze 15 - 18°C jako towarzysza do faszerowanej papryki, warzywnego kuskusu z wołowymi kotlecikami mielonymi lub duszonego kurczaka w czerwonym winie.
- Więcej produktów z Draga Boutique Winery