Loading…
Criadores de Rioja to dość młoda winnica, założona dopiero w 1999 roku. Chociaż firma nie jest jeszcze długo obecna na rynku, zdołała już dobrze się uplasować. Rodzina Vivanco, która od dawna handluje winami z Rioja, jest właścicielem majątku, dzięki czemu można tam oczywiście korzystać z jej doświadczenia.

Winorośle na zboczu zamkowym - winnica Criadores de Rioja
W dolinie Iregua, którą przecina rzeka o tej samej nazwie, winorośle rosną u stóp ruin zamku Castillo de Clavijo. Sama Rioja jest jednym z najważniejszych regionów winiarskich Europy. Gleby składają się głównie z:
- białego wapienia
- gliny
Najczęściej spotykanymi odmianami winorośli są Tempranillo i Garnacha.
Uprawa w Criadores de Rioja prowadzona jest starannie, selektywne cięcie krzewów i zbiór ręczny są czymś oczywistym. Pestycydy i nawozy nie są stosowane, dzięki czemu środowisko nie jest obciążane. Majątek posiada dziś ok. 350 hektarów winnic, które korzystają z dobrego położenia u podnóża zamku.

Każde wino Criadores de Rioja mówi samo za siebie
W piwnicy szefem jest Paola Redonda. Mistrzyni piwniczna czuwa tu czujnym okiem nad produkcją poszczególnych win z pojedynczych parceli, które przed kupażowaniem na kupaż są winifikowane oddzielnie. W ten sposób zachowany zostaje indywidualny charakter win i możliwych jest wiele niuansów smakowych, czy to wina owocowo-jagodowe, czy też mocne, balsamiczne nuty. Tradycja winiarska Rioji jest w dużej mierze inspirowana Bordeaux, dlatego wino typowo dojrzewa w barrique.
Więcej informacji na temat Criadores de Rioja
| Adres | |
|---|---|
| Nazwy firm: | Criadores de Rioja |
| Ulica: | Ctra. de Clavijo, s/n |
| Miasto: | 26141 Alberite (La Rioja) |
| Kraj: | Hiszpania |
| Region: | Uklasy |
| Kontynent: | Europa |
| Firma | |
| Rok założenia: | 1999 |
| Właściciel: | Rodzina Vivanco |
| Wino | |
| Mistrz piwnicy: | Paloma Redondo |
| Powierzchnia uprawna: | Rioja D.O.C. |