♥ Obecnie 17 151 win tylko dla Ciebie! ♥
Osobista rada!
Bezpieczne opakowanie!
Niezawodna wysyłka!

Wina gruzińskie - zawsze były, teraz są jeszcze lepsze

(17)

Gruzja jest kolebką uprawy winorośli. Mając to już za sobą, możemy skupić się na wspaniałej teraźniejszości gruzińskiego wina. Dzięki wielkim inwestycjom, nowoczesnym winiarniom i wszechobecnej starożytnej tradycji, którą Gruzja ma do zaoferowania, powstają wina, które pozostawiają przeszłość za sobą. 

Dowiedz się więcej o Wina gruzińskie - zawsze były, teraz są jeszcze lepsze
Zamknij filtry
od do
🏆  
24 h 🚀  
Nie znaleziono żadnych wyników!
bio bio
Rkatsiteli 3 Qvevri Terraces White 2021 - Papari Valley Rkatsiteli 3 Qvevri Terraces White 2021 - Papari Valley
Białe wino wytrawne Georgia Kachetien (GE)
bio bio
Saperavi 3 Qvevri Terraces Semi Sweet 2020 - Papari Valley Saperavi 3 Qvevri Terraces Semi Sweet 2020 - Papari Valley
Czerwone wino Półsłodkie Georgia Kachetien (GE)
Qvevri Red 2018 - Château Mukhrani Qvevri Red 2018 - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Singladuras Verdejo Rueda DO - Bodegas Montecillo
2020
2021
Singladuras Verdejo Rueda DO - Bodegas Montecillo
Białe wino wytrawne Hiszpania Kastilien - León (ES) Rueda DO (ES)
Shavkapito 2019 - Château Mukhrani Shavkapito 2019 - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Qvevri White - Château Mukhrani
2017
2018
Qvevri White - Château Mukhrani
Białe wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Saperavi Superiore - Château Mukhrani
2018
2019
Saperavi Superiore - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Goruli Mtsvane 2019 - Château Mukhrani Goruli Mtsvane 2019 - Château Mukhrani
Białe wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Rkatsiteli Supérieur 2017 - Château Mukhrani Rkatsiteli Supérieur 2017 - Château Mukhrani
Białe wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Réserve Royale White 2015 - Château Mukhrani Réserve Royale White 2015 - Château Mukhrani
Białe wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Saperavi Cabernet Grappe Noire - Château Mukhrani
2018
2019
Saperavi Cabernet Grappe Noire - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Tavkveri Red 2016 - Château Mukhrani
Tavkveri Red 2016 - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Réserve Royale Red 2017 - Château Mukhrani Réserve Royale Red 2017 - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Mukhrani Secrète White - Château Mukhrani Mukhrani Secrète White - Château Mukhrani
Białe wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Mukhrani Secrète Red 2016 - Château Mukhrani Mukhrani Secrète Red 2016 - Château Mukhrani
Czerwone wino wytrawne Georgia Kartlien (GE)
Viñas Viejas Rosado 2018 - Marqués de Riscal Viñas Viejas Rosado 2018 - Marqués de Riscal
Wina różowe wytrawne Hiszpania Kastilien - León (ES)
bio bio
Saperavi 3 Qvevri Terraces - 2020 Papari Valley Saperavi 3 Qvevri Terraces - 2020 Papari Valley
Czerwone wino wytrawne Georgia Kachetien (GE)

Ponieważ gruzińskie wino jest dobrem kulturowym - dziś tak samo jak wtedy - a ostatnio zwróciło uwagę na międzynarodowy krajobraz winiarski. Dzięki autochtonicznym odmianom winogron, tradycyjnej produkcji i małym skoncentrowanym winnicom, wino z Gruzji wzbogaca każdą piwniczkę. Zawsze tam i na zawsze - gruzińskie wino w VINELLO. Za następne 7000 lat.

Wina gruzińskie - tradycja i identyfikacja

Na każdym rogu widać znaczenie, jakie gruzińskie wino ma dla mieszkańców tego małego kraju na Kaukazie. Kościoły ozdobione są płaskorzeźbami winogron, powszechnie czczona patronka Nino nosi swój winogronowy krzyż, a wino jest dominującym napojem na każdym festiwalu. Wino jest częścią kultury Gruzji. Ale nawet jeśli tradycyjna produkcja gruzińskiego wina za pomocą kvevri, amfor zatopionych w ziemi w celu fermentacji wina, nie jest już prawie stosowana, w butelkach wciąż jest dużo charakteru. Starożytne krzewy na starożytnych winnicach, głęboko zakorzenione w mineralnych glebach, zbierane ręcznie i starzone w amforze lub w dębie kaukaskim. Po dawnych kaprysach gruzińskie wino nabiera rozpędu, obiecując prawdziwe przeżycia z każdą kroplą.

Gruzińskie wino ery nowożytnej

Jako winnica Związku Radzieckiego, Gruzja doświadczyła niezrównanego rozkwitu, choć wina były raczej miernej jakości. Gruzja doświadczyła pierwszych turbulencji dla przemysłu winiarskiego przez kampanię antyalkoholową, wprowadzoną w życie przez radzieckiego prezydenta Michaiła Gorbatschowa. Najpóźniej po uzyskaniu niepodległości w 1991 r. eksport leżał odłogiem, po czym nastąpiły rosyjskie sankcje w 2006 r. Po tym upadku nastąpiło przemyślenie i refleksja nad tradycją i mocnymi stronami kraju. Wraz z rozwojem nowych rynków europejskich i inwestycjami zagranicznymi, uprawa winorośli w Gruzji znów ma się dobrze, ale nie osiągnęła jeszcze rozmiarów z dawnych lat. W czasach Związku Radzieckiego powierzchnia upraw winorośli wynosiła ok. 128 tys. hektarów, obecnie pozostało ok. 60 tys. hektarów, ale produkuje się z nich wysokiej jakości wina z Gruzji.

Winnice i obszary Gruzji

Gruzja posiada niezliczoną ilość autochtonicznych odmian winorośli, z których około 38 jest dopuszczonych do uprawy winorośli. Wśród nich są lokalne skarby, takie jak Rkatsiteli, Saperavi, Tsolikouri i Siska - trudne do wymówienia, łatwe do polubienia. Ale odmiany takie jak sauvignon blanc, chardonnay, merlot i malbec również rosną i rozwijają się na aluwialnych lub wapiennych glebach w czterech regionach uprawy w Georgii.

Kakheti

Najważniejszym regionem dla wysokiej jakości uprawy winorośli w Gruzji jest bez wątpienia Kachetia, której centrum jest stolica regionu Telavi. Dwie trzecie winogron pochodzi właśnie stąd, szczególnie szeroko uprawiane są rodzime odmiany Saperavi i Rkatsiteli. Na miejscu prowadzi się zarówno konwencjonalną, jak i tradycyjną uprawę winorośli. Prawie każdy rolnik posiada winorośl, nazwy miast są markami lokalnego wina, wozy z osiołkami przewożą wino z punktu A do punktu B - Kakheti żyje winem.

Kartlien

Region Kartlia na północny zachód od Tbilisi również odgrywa ważną rolę dla wina z Gruzji. W słonecznym klimacie i bez opadów rosną tu odmiany winorośli do produkcji gruzińskich win w stylu europejskim. Duża część winogron jest również wykorzystywana do produkcji wina musującego lub brandy.

Imeretia

Nieco bardziej na zachód leży Imeretia nad rzekami Qwirila i Rioni. Na glebach aluwialnych uprawia się wszystkie rodzaje odmian autochtonicznych, a niektóre z nich winifikowane są w kvevris, z mniejszą ilością skórek winogron i bez łodyg wchodzących do amfory, jak w Kakheti.

Ratscha-Letschchumi

Te dwa regiony upraw zajmują dużą część regionu i są rozproszone w dolinach i na południowych stokach. Rzadkie odmiany winorośli Tsolikouri, Mudjuretuli i Aleksandrouli cieszą się ciepłym i słonecznym klimatem i produkują dużo cukru. W Racha-Lechumi można więc znaleźć wiele półwytrawnych i słodkich win z Gruzji.

Tradycyjna produkcja gruzińskiego wina

Tradycyjna produkcja przy pomocy amfor, zwanych po gruzińsku Kvevri lub Quevri, znana jest Gruzinom od tysięcy lat. Wkopane w ziemię i uszczelnione płytą kamienną, gliną i popiołem drzewnym, naczynia te służą wyłącznie do dojrzewania wina tupanego nogami. Takie kvevris mieszczą od 10 do 2000 litrów i wzbogacają wino gliną ilastą. Wino jest niesiarczanowe i przypomina wino pomarańczowe. Z drugiej strony, wina z tradycyjnej produkcji są lekko utlenione i garbnikowe.

Wina gruzińskie kupić tanio online

Gruzińskie wino - egzotyczne i znane od dawna jednocześnie. Zamów gruzińskie wino i poczuj przyszłość. Bo dla Gruzji idzie w następnych latach tylko pod górę. Wino z Kaukazu jest wszystkim tym, czym chciałoby być wino w innych krajach. Nowoczesne, tradycyjne, wysokiej jakości. Dlatego kupuj gruzińskie wino online tanio i bez komplikacji na VINELLO. Wysyłamy egzotyczne wina z Gruzji neutralne klimatycznie i ubezpieczone do Twoich czterech ścian. Kup nowe stare gruzińskie wina z dawnej tradycji i doświadcz niekończącej się historii.

W GÓRĘ W GÓRĘ
W GÓRĘ